Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Arcadea - Arcadea
Jaar van release: 2017
Label: Relapse Records

Arcadea - Arcadea

Dit jaar bestaat Mastodon alweer achttien jaar. Voor het merendeel van de bandleden is deze progressieve sludgemetalgroep niet de enige muzikale uitlaatklep. Met Gone Is Gone, Giraffe Tongue Orchestra, Killer Be Killed en Primate hebben ze geen gebrek aan side-projects. Daar komt nu Arcadea bij. Mastodon-drummer Brann Dailor vormt samen met Core Atoms (keyboards, samples, zang) en Raheem Amlani (keyboards, zang) de line-up. Via Relapse Records brengt Arcadea zijn gewaagde, zelfgetitelde debuut uit.

Arcadea valt uiteraard op door het ontbreken van een gitarist en een bassist. De songs op dit album worden gevormd door een grote hoeveelheid synths, samples, vervormde vocalen en overactieve drums. Hierbij nemen de synths de rol van de gitaarriffs over. Het geluid van Arcadea is ondanks het gebrek aan gitaren opvallend heavy. De songstructuren vertonen erg veel overeenkomsten met die van Mastodon. Ook Dailors manier van drummen ligt op de deze plaat in de lijn van zijn bijdrages op Mastodon-albums. Brann drumt ook nu hyperactief en gooit er regelmatig extra drumfills tegenaan.

Het album begint met het melodieuze Army Of Electrons, dat een soort middenweg is tussen Muse en Mastodon. In Gas Giant en Rings Of Saturn zorgen de stuwende uptempo synths er even voor dat je de gitaren helemaal niet mist. Na de prima eerste vier nummers levert de plaat kwalitatief gezien flink wat in. Bij vlagen klinkt Arcadea te veel als ‘Mastodon, maar dan met synths’ en komen de composities tekort. Met het Kraftwerk-achtige Through The Eyes Of Pisces (inclusief vocoder-zang van Dailor) en Magnificent Façade (de meest complete en best uitgewerkte track van het album) krijgt het album gelukkig nog een positief einde.

De doelgroep die met een album als Arcadea uit de voeten kan, lijkt beperkt. Zo zal het gebrek aan gitaren menig metalfan afschrikken. Mastodon-fans zullen de composities wellicht niet uitdagend genoeg vinden. Liefhebbers van synth-georiënteerde albums hebben hiermee nog de meeste kans van slagen. Arcadea is hoe dan ook een vreemd, maar interessant album.

Tracklist:
1. Army Of Electrons
2. Gas Giant
3. Rings Of Saturn
4. Neptune Moons
5. Infinite End
6. Electromagnetic
7. Motion Of Planets
8. The Pull Of Invisible Strings
9. Through The Eye Of Pisces
10. Worlds Can Go On
11. Magnificent Façade

Score: 65 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 5 juli 2017

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.