Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
  • 22 oktober:
  • Deep Sun, Oikoumen en Hel’s Throne
  • Wolvennest, Bedsore en Vigljos
  • 23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
    20 november:
  • Accept, Dynazty en Tailgunner
  • Bees Made Honey In The Vein Tree en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Fleshcrawl, Avulsed en Violentor
  • Iron Jinn en Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Harris" Jasiński (Kat) - 56
  • Adam Jarvis (Misery Index) - 43
  • Al Greenwood (Foreigner) - 75
  • Andrew Watt (producent) - 36
  • Aris Nikoleris (Ocean Of Grief) - 36
  • Bardunor (Monarque) - 39
  • Benjamin Møller Jensen (Iotunn) - 38
  • Bjarni Einarsson (Wormlust) - 38
  • Blond Hammet (Massacration)† - 48
  • Britta "Elchkuh" Görtz (Cripper) - 49
  • Carchost (Helleruin) - 31
  • Christian Bass (Heaven Shall Burn) - 49
  • Dag "Dreggen" Anderson (Sworn) - 50
  • Ed Hale (Transcendence) - 52
  • Fernando "Triumphsword" Troian (Patria) - 48
  • Fred Coury (Cinderella) - 60
  • Gian Pyres (Cradle Of Filth) - 53
  • Henry "Suss" Hinno (Thrashless) - 52
  • Jan-Chris de Koeijer (Gorefest) - 60
  • Jérôme Puyou (Carnal Lust) - 52
  • Jonas Österberg (Hypocrisy) - 54
  • Mitch Lucker (Suicide Silence)† - 42
  • Norman Blake (Teenage Fanclub) - 61
  • Paul Wilson (Snow Patrol) - 48
  • Phil Kennemore (Y&T)† - 73
  • Ric Lee (Ten Years After) - 81
  • Snoop Dogg - 55
  • Søren Hvidt (As We Fight) - 46
  • Steve Williams (Power Quest) - 55
  • Taka (Doom) - 65
  • Tom Dowd (producent)† - 101
  • Tom Petty† - 76
  • Vincent "Klopgheest" Pichal (Angeli Di Pietra) - 44
  • Wanda Jackson - 89

Vandaag overleden:
  • Björn Lorson (Flowing Tears) - 2004
  • Cassie Gaines (Lynyrd Skynyrd) - 1977
  • Cristian Zimmer (Flowing Tears) - 2004
  • David Kietzmann (Agro) - 1996
  • Paul Raven (Killing Joke) - 2007
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd) - 1977
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd) - 1977
Concertreview

Lord Volture, Black Knight en Conorach
Op 13 september 2014 in Dynamo, Eindhoven
Tekst door Ruud
Foto's door Ruud

Wij mogen dan ’s werelds grootste fanboy van Lord Volture en Conorach in de reviewgelederen hebben, ook hij moet wel eens verstek laten gaan. Extra zuur voor hem dat Lord Volture vanavond hun nieuwe album presenteert. Will To Power is het derde album van deze Wageningers en hun eerste dat niet in eigen beheer uitgebracht wordt. De podiumkeuze is gevallen op Dynamo, wat ondergetekende erg goed uitkomt.

Bij het betreden van de zaal blijkt Conorach al begonnen te zijn. Enige verwarring slaat toe, omdat ik dacht dat Black Knight zou beginnen. Zo laat was ik gelukkig niet binnen, maar minder gelukkig is de opkomst. Enkele tientallen mensen staan in een vrij lege zaal te kijken naar een band die dit jaar eindelijk wat naam begint te maken. Eindhoven is dan ook al een tijd niet meer het Nederlandse bolwerk van de heavy metal, maar daar laten deze Zuid-Hollanders zich niet door afschrikken. Eerlijk gezegd vind ik het een sterk muzikaal begin van de avond. De heren zijn duidelijk beter geworden in de afgelopen jaren en hun met historische teksten doorspekte power/folk metal gaat er in als koek. Regelmatig hoor ik prachtige gitaar- en keyboardpartijen passeren en ook de zanger houdt op het podium makkelijk stand. Voor de volgende keer zorg ik er voor dat ik de songs beter ken, want het nodigt erg uit tot meezingen.

Conorach @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014
Conorach @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014

Black Knight blijkt inderdaad wat hoger op de bill te staan dan ik gedacht had, maar Conorach overtreffen, lukt niet. Het neemt niet weg dat deze band goede dingen laat horen en met veel plezier op het podium staat. Een echt stukje historie, want Black Knight opereert al sinds 1981. Van die line up is alleen de drummer nog over. De gitarist probeert nog gekke bekken te trekken voor mijn camera, maar, terwijl ik het plaatje wil schieten, wil mijn toestelletje eerst nog even scherpstellen. Jammer! Het is niet veel drukker geworden, maar bij de meeste mensen slaat Black Knight goed aan. Er worden nummers van beide platen gespeeld, maar na een sterke opening vol enthousiasme en sterk gitaarspel zwakt het toch wat af. Halverwege krijg ik het bekende ‘ik ken het trucje wel’gevoel. Sommigen denken daar ook over, anderen blijven tot het einde staan.

Black Knight @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014
Black Knight @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014

Dan mag eindelijk het feestje van Lord Volture beginnen. Allereerst stapt David Marcellis’ oud-collega (van het ooit talentvolle Conquestador) Tom Heijnen op het podium. Uiteraard heeft hij de nieuwe plaat al gehoord en nog voordat Lord Volture er ook maar een noot van gespeeld heeft, maakt hij duidelijk dat iedereen de plaat moet aanschaffen. De meeste mensen hebben daar maling aan en dus moet de band zelf opdraven. Het loopt langzaam iets voller in de zaal, maar nog steeds is de opkomst mager. Van een eventuele teleurstelling laat Lord Volture in elk geval niets merken. Het is een erg leuke show, waarbij meezingen meestal lastig is. Het geluid is in elk geval goed en er passeren best goede stukken de revue. Ook Lord Volture heb ik al enkele jaren niet meer op het podium gezien en het mag duidelijk zijn dat ze aan hun podiumpresentatie gewerkt hebben. Soms wanen de heren zich Accept of Scorpions. Leuk om te zien dat er nog jonge bands zijn die dat soort fratsen uithalen. Tegen het einde komt er nog een gastzanger op het podium. Overduidelijk een bekende van de band, al blijft hij voor mij de gozer die aan de lopende band zijn bier backstage haalde, om weer in de zaal terug te keren. De extra gitarist houdt het wat soberder. Het publiek smult ervan, maar het overtuigt me niet helemaal om de nieuwe plaat te kopen. Het neemt niet weg dat het een mooi feestje is en dat is Lord Volture zeker gegund.

Lord Volture @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014
Lord Volture @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014
Lord Volture @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014
Lord Volture @ Dynamo, Eindhoven, 13-9-2014

Fleddy Melculy

Zoeken
    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.