Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Concertreview

Maiden United
Op 10 april 2011 in Mezz, Breda
Tekst door Patrick
Maiden United bracht eind vorig jaar het album Mind The Acoustic Pieces uit dat een eigen akoestische interpretatie vormt van het Piece Of Mind album van Iron Maiden. Na een aantal optredens in Engeland staat de band op deze mooie zondagavond in april in de Mezz in Breda. Het podium is voor de gelegenheid sfeervol aangekleed met bij het album passende backdrops en onder andere kandelaars met kaarsen. Hiermee wordt een intieme sfeer gecreëerd die perfect past bij het akoestische optreden van Maiden United.

De band presenteert deze avond natuurlijk het album Mind The Acoustic Pieces dat in zijn geheel wordt gespeeld, afgewisseld met nog wat andere Iron Maiden klassiekers in een akoestisch jasje. Breda beleeft deze avond de première van de Maiden United vertolking van 22 Acacia Avenue. Damian Wilson vervult een glansrol en laat horen dat hij met recht als een van de beste zangers van Nederland wordt bestempeld. Daarnaast is hij een voortreffelijk entertainer die een aardige show weet neer te zetten.

Naast Damian Wilson is op plaat ook Anneke Van Giersbergen te horen en tijdens deze avond in Breda is zij ook van de partij. Anneke zingt onder andere Sun And Steel en een mooie versie van Wasted Years, natuurlijk bijgestaan door Wilson. Overigens mogen ook de overige bandleden die het podium van de Mezz deze avond bevolken worden genoemd. Op gitaar horen we Ruud Jolie (Within Temptation), op basgitaar Joey Bruers (Maiden United), piano Marco Kuypers (Cloudmachine) en op drums Mike Coolen (Within Temptation). Kortom het zijn niet de minste muzikanten die aan de Mezz deze avond hun liefde voor Iron Maiden betuigen en dat laten ze vol overgave horen. Zowel de band als het publiek genieten overduidelijk van dit optreden.

Na zo’n anderhalf uur is het helaas tijd voor het laatste nummer. Maiden United sluit deze mooie avond in stijl af met To Tame A Land, waarbij het aanwezige publiek getrakteerd wordt op een schitterend duet tussen Anneke van Giersbergen en Damian Wilson. Hiermee komt een einde aan een memorabele metalavond in de Mezz.

Setlist:
1. Where Eagles Dare

2. Quest For Fire

3. Children Of The Damned

4. Still Life

5. Revelations

6. The Evil That Men Do

7. 22 Acacia Avenue

 8. Die With Your Boots On

9. Sun And Steel

10. The Flight Of Icarus

11. The Trooper

12. To Tame A Land

Into The Grave 2026

Reactie van pos op 22-04-2011 om 12:40u


Nou 22 Acacia Avenue spelen ze al de hele tour geloof ik. En Damian Wilson is natuurlijk helemaal geen Nederlander maar een Engelsman.

Reactie van wyrm op 22-04-2011 om 15:42u


Je bedoelt waarschijnlijk dat Damian Wilson in Nederland tot een van de beste zangers te wereld wordt gerekend. En daar sluit ik me bij aan!

Reactie van kef op 22-04-2011 om 19:58u


Heb Damian Wilson diverse malen gesproken bij concerten van Threshold en DWB. Erg aardige en spontane gast.

Reactie van marcel op 28-04-2011 om 22:29u


waar is Paul?

Reactie van MU op 13-06-2011 om 18:20u


En waarschijnlijk bedoel je dat Joey ook de bassist van Up The Irons is.

Reactie van Marcel op 16-06-2011 om 20:32u


Dit is zo makkelijk covers Iron Maiden. Kom op maak eens je eigen nummers, dit is copy paste werk.

Zoeken
    30 januari:
  • Rave In Fire - Square One
  • Sanctvs - De l'Abîme au Plérôme
  • Stabbing - Eon Of Obscenity
  • Therion - Con Orquesta
  • Urne - Setting Fire To The Sky
  • 6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.