Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
    7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksandr Oleynikov (Kalevala) - 40
  • Benjamin "Matthew Greywolf" Buss (Powerwolf) - 49
  • Bobbie Brown (model) - 57
  • Chargeeeeee... (Metal Clone X) - 53
  • Damian Kulash (OK Go) - 51
  • Dave Hope (Kansas) - 77
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service)† - 89
  • Elin Overskott (Dismal Euphony)† - 47
  • Gábor Dudás (Reason) - 47
  • John Cougar Mellencamp - 75
  • Kevin Butler (Thy Art Is Murder) - 37
  • Kevin Godley (10CC) - 81
  • Lockett Pundt (Deerhunter) - 44
  • Marc Storace (Krokus) - 75
  • Matthias Lange (Metalium) - 62
  • Mike Shipley (producent)† - 70
  • Neil Halstead (Slowdive) - 56
  • Olivier Vaillancourt-Girard (The Lightbringer) - 46
  • Peter "Pegas" Hlaváč (Krabathor) - 52
  • Sam Brown - 62
  • Sander Zoer (Delain) - 47
  • Scott Carino (Death) - 57
  • Spike Cassidy (D.R.I.) - 65
  • Thom Yorke (Radiohead) - 58
  • Tico Torres (Bon Jovi) - 73

Vandaag overleden:
  • Edgar Allan Poe (auteur) - 1849
  • Edward Reekers (Kayak) - 2025
  • Hans van Hemert (producent) - 2024
  • Jack Ponti (Surgin’) - 2024
  • Jim Sadist (Nunslaughter) - 2015
  • Olivier "Morty" Putz (Orion's Night) - 2016
  • T Lavitz (Dixie Dregs) - 2010
Concertreview

Hollenthon, Heidevolk en Conorach
Op 27 april 2008 in Dynamo, Eindhoven
Tekst door Nicole
Foto's door Kim Van Der Wal
Hoewel het nieuwe album van Hollenthon een maand te laat op de markt komt, besloot de band om de minitour door Nederland toch door te laten gaan. Volgens frontman Martin een prima oefening voor de band om te oefenen met de nieuwe nummers en om goed op elkaar ingespeeld te raken. En bij iedere show ging het beter, aldus de Weense zanger. Een uitgelezen gelegenheid voor onderstaande om de laatste show van deze tour (die dus ook de beste was volgens Martin) bij te wonen en te genieten van de optredens van Conorach, Heidevolk en Hollenthon.

De Delftse band Conorach had de eer om deze avond in Dynamo te openen. Hoewel ik totaal onbekend was met deze band, heb ik mij toch prima weten te amuseren. Een energieke zanger met ventilator à la Simone Simons vermaakte het publiek met zijn zang die mij erg veel deed denken aan zangers uit het heavy metalgenre. Een bijzondere keuze voor een folk metalband. Tijdens het optreden werd er nog een vaatje gedeeld met dorstige bezoekers en na een half uurtje was het optreden van Conorach alweer voorbij. Klein minpuntje: de zang stond veel te zacht en de gitaar en toetsen veel te hard.

Vervolgens was het de beurt aan publiekslieveling Heidevolk. Met maar één zanger in de gelederen betrad deze Gelderse band het podium, aangezien zanger Joris bij de voorgaande optredens letterlijk zijn stem kapot had geheerscht. Een zware taak lag dus in het verschiet voor zanger Mark om in z’n eentje alle zangpartijen op zich te nemen; een taak die hij toch met verve vervulde! Op het podium werd hij bijgestaan door Rowan en Reamon en ook nog eens door een aantal fanatiekelingen in het publiek.

Er werd vooral veel werk van de laatste plaat gespeeld, gezien de recentelijke cd-presentatie van Walhalla Wacht. Het Eindhovense publiek leek bekend te zijn met de plaat en zong uit volle borst mee. Zelfs Het Gelders Volkslied van het eerste album ging er in als koek in de Brabantse zaal en stiekem voelde ik als import-Nijmeegse toch wel een steekje van trots. En nog meer los ging iedereen met de cover van Normaal: Vulgaris Magistralis. Hoewel dit een geniaal nummer is en blijft, miste ik hierbij toch wel de lagere zang van Joris.

Het geluid stond vooral in het midden van de zaal erg goed. Violiste Stefanie kwam vooral in Wodan Heerst en Het Wilde Heer goed tot haar recht. De zang was dit keer duidelijk te verstaan en de spontane toegift (Krijgsvolk) viel erg goed bij het publiek. Bij dit laatste nummer ontstond er zelfs een kleine pit voorin. Hulde aan zanger Mark en de overige bandleden voor het prima optreden!

Tot slot was het aan Hollenthon om de avond af te sluiten. De band uit Wenen had de ondankbare taak om na Heidevolk te spelen en dit leek toch wel de band waar iedereen voor was gekomen. Erg jammer, want het unieke geluid van Hollenthon kwam vanavond wel erg goed uit de verf. Wederom was het midden in de zaal beter vertoeven dan achterin, maar genieten geblazen was het sowieso.

Hollenthon, 27-4-2008, Eindhoven

De band speelde voornamelijk veel nummers van het tweede album (With Vilest Of Worms To Dwell), aangezien het publiek nog niet bekend zou zijn het met nieuwste album. Oude krakers als Woe To The Defeated, Y Draig Goch en Lords Of Bedlam kwamen voorbij. Van het nieuwe album werden On The Wings Of A Dove (al eerder gespeeld tijdens de AMM) en Son Of Perdition gespeeld. Ook het eerste album was vertegenwoordigd; zo was er speciaal gekozen voor het folkachtige Premonition gezien de support acts van de avond.

Hollenthon, 27-4-2008, Eindhoven

Hollenthon had een uur speeltijd, maar helaas liep het tijdschema ietwat uit en heb ik de laatste nummers moeten missen om de laatste trein naar huis te halen. Zelf had ik graag nog wat meer nieuwe materiaal willen horen, maar ook de oudere nummers waren netjes uitgevoerd. Mijn complimenten voor de koorstukken en zang in On The Wings Of A Dove en de prachtige Arabische melodieën van Woe To The Defeated. Deze optredens in Nederland waren tevens ter voorbereiding op een aanstaande tour en uiteraard de komende festivals. Naar mijn idee is Hollenthon daar prima in geslaagd: de band heeft dan wel zeven jaar stil gelegen, maar is nu weer helemaal terug!

Setlist Conorach
1. The Oaken Shield
2. The Hunt
3. Seasons Of A Warrior
4. Störtebeker
5. The Fortress At Dawn
6. Voice Of Despair

Setlist Heidevolk
1. Intro
2. Koning Radboud
3. Opstand Der Bataven
4. Wodan Heerst
5. Walhalla Wacht
6. Het Bier Zal Weer Vloeien
7. Saksenland
8. Hulde Aan de Kastelein
9. Het Wilde Heer
10. Het Gelders Volkslied
11. Zwaarden Geheven
12. Vulgaris Magistralis
13. Krijgsvolk

Fleddy Melculy

Reactie van arg op 03-05-2008 om 12:12u


De koorstukken stonden op band. Logisch dat ze goed uit de verf kwamen. Uitstekende review

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.