Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Tanzwut - Ihr Wolltet Spass
Jaar van release: 2003
Label: Pica Records
Tanzwut - Ihr Wolltet Spass
Danswoede. De drang om te dansen. Dat is wat Tanzwut betekend. Nu denk je vast: wat de fuck doet dat hier dan? Het is eigenlijk heel simpel: de Duitsers van Tanzwut maken muziek die in de hoek van In Extremo en Rammstein te plaatsen is, dus wat kil aanvoelende industrial-achtige metal met enigzins dansbare ritmes. En net als In Extremo maakt ook Tanzwut gebruik van doedelzakken. Ihr Wolltet Spass, oftewel "je wilde plezier", is het derde album van deze band, die onder andere bestaat uit enkele leden van Corvus Corax.

De In Extremo vergelijking is na mijn openingsalinea wel duidelijk, lijkt me. Tanzwut klinkt echter wat electronischer. Echter, net als hun collegas van Rammstein en In Extremo beschikt Tanzwut ook over een zanger die de texten kwaadaardiger doet overkomen dan ze echt zijn. Wim, zo heet de beste man, heeft niet zo'n diepe stem als Rammstein-zanger Till Lindemann. Wim heeft echter wel de perfecte vertelstem. Als hij zijn text vertelt in plaats van zingt denk ik even dat ik me in de Efteling bevind, waar zo'n stem het verhaal bij de atractie vertelt. Vooral in Der Traum is dit nogal erg aanwezig. Het past echter wel goed bij de nummers, dus wat dat betreft is het een goede zet.

Qua muziek zit het zoals eerder gezegd iets in de buurt van In Extremo, maar iets electronischer. Keyboards zijn ruimschoots aanwezig, evenals de doedelzakken. Erg opvallend zijn in ieder geval wel de dans-achtige ritmes. Deze worden vergezeld van wat gitaren, die voor het metal element zorgen. Toch zijn het de doedelzakken die overheersen. Saai is de muziek niet, maar na een aantal nummers heb je het toch eigenlijk wel gehoord. Dat maakt Ihr Wolltet Spass zeker geen slecht album, maar iets gevarieerder had best gemogen.

Tracklist:
1. Wieder Da
2. Nein Nein
3. Der Traum
4. Meer
5. Zaubern
6. Für Immer
7. Fatue
8. Erdbeerrot
9. Ihr Wolltet Spass
10. Der Fluch
11. Gnade
12. Caupona

Score: 74 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 19 november 2003

Tanzwut - Ihr Wolltet Spass
Reactie van Laus op 19-11-2003 om 23:34u

ihr wolltet spass betekent jullie wilden plezier. niet ik.

Tanzwut - Ihr Wolltet Spass
Reactie van Anneamrie op 14-03-2007 om 11:57u
Score: 90 / 100

Hey, De zanger van tanzwut heet titunos der Teufel, niet Wim.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.