Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Paragon - The Dark Legacy
Jaar van release: 2003
Label: Remedy Records
Met veel lawaai en ophef wordt deze cd gepresenteerd. Deze vrij bekende powermetalband (stijl Iron Savior/Freedom call) verkocht van hun vorige cd meer dan 10.000 exemplaren, ze speelden in Europa in het voorprogramma van Gamma Ray en dit cd'tje zou de groep nog groter moeten maken. Qua vorm is inderdaad alles zeer goed. Mooi artwork (wel cliché power metal) en de productie is wederom perfect geregeld door meneer Piet Sielck (bekend van Iron Savior en van tal van metalproducties). Deze cd zal wellicht ook weer 10/10 halen in de Rock Hard en 7/7 in de MetalHammer. Maar dat zijn Duitse magazines. Want ondanks allemaal die ophef vind ik het maar een middelmatig powermetal album.

Waarom ik dit album middelmatig vind is vrij duidelijk te expliceren; de teksten zijn waardeloos (ik neem niet eens de moeite om ze één keer te lezen, titels als 'Eye of the storm' en 'Burn in hell' zeggen genoeg), de muziek zit goed in elkaar maar de riffs heb ik al honderd keer (luister maar eens naar Breaking Glass waar een volledige Iron Maiden riff is gestolen!!) eerder gehoord. De zanger is zeker niet slecht (een mengeling van Piet Sielck, Udo en een hogere powermetaltenor) maar is ook geen topzanger. De nummers zijn ook erg cliché qua opbouw.

De echte naiefe powermetalfreak vindt dit natuurlijk wel erg geweldig. En dit album zal zeker weer 10000 stuks verkopen in Duitsland, maar ik vind het maar een middenmotertje. En kan deze cd dan ook aan niemand echt aanraden. De echte liefhebber kan ook de digipak kopen met het bonusnummer 'Into the black' (niet erg speciaal) en er verschijnt ook een picture disc single van het nummer 'Eye of the storm'. Conclusie: leuk om eens te draaien op een zomerse dag zoals deze, maar echt veel zal dit niet meer in mijn cd lade te vinden zijn. Nu zal ik de laatste Kamelot ('Epica') nog eens draaien. Dat is tenminste een powermetalalbum dat afwisselend is, een topzanger heeft en goede teksten. Dit schijfje is alleen leuk voor Duitsers.

Tracklist:
1. The legacy
2. Mirror of fate
3. Breaking glass
4. Black hole
5. Eye of the storm
6. Maze of dead
7. The afterlife
8. Green hell
9. Back from hell
10. Into the black (Bonus track)

Score: 60 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 19 juli 2003

Paragon - The Dark Legacy
Reactie van Een_Metalfan op 21-07-2003 om 14:35u

Het lijkt me niet op zijn plaats om te generaliseren, dat is niet het doel van een recensie.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.