Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Wizard - ...Of Wariwulfs And Bluotvarwes
Jaar van release: 2011
Label: Massacre Records

Wizard - ...Of Wariwulfs And Bluotvarwes

Spoiler: deze review bevat wederom vergelijkingen met Manowar. Of Wizard er nu blij mee is of niet, het blijft iedere keer voor de hand liggen om overeenkomsten te vinden tussen de Amerikaanse Kings Of Metal en hun Duitse strijdbroeders. En laat ik eerlijk zijn, de afgelopen jaren doorstaat Wizard deze vergelijking met verve, omdat men op de afgelopen twee albums liet horen dat ze de Manowar van de afgelopen tien jaar met gemak omver kunnen spelen. Sterker nog, het in 2009 verschenen Thor was wat mij betreft even sterk als klassiekers als Kings Of Metal en Hail To England. De vraag is dan nu ook of ...Of Wariwulfs And Bluotvarwes zich kan meten met zijn voorganger?

In tegenstelling tot het laatste album, wat voornamelijk een opsomming was van perfect uitgevoerde power metal clichées, lijkt men net zoals op Goochan weer licht te experimenteren. Zanger Sven D‘Anna gebruikt bij vlagen een rauwer stemgeluid (Taste Of Fear), terwijl op enkele andere nummers de keyboards ineens voor lichte hardrocktinten zorgen (Fair Maiden Mine). Ik zeg bewust ‘licht experimenteren’, want zo spannend als op Goochan wordt het qua geluidseffecten of composities nergens.

Helaas zijn de pure power metal songs ook nergens zo sterk als op Thor het geval was. Toegegeven, nummers als Bletzer en Hagen Von Stein zijn erg lekker en zullen zeker in smaak vallen bij de fans, maar het is gewoon allemaal net niet zo goed als op het vorige album. Dit neemt niet weg dat ...Of Wariwulfs And Bluotvarwes alsnog een erg fijn album met een fijne productie, cheezy fantasy-teksten (geen idee waar het concept dit keer over gaat), een goede combinatie van mid-tempo stampers en snelle beukers en een sterke performance van alle bandleden.

Uit deze recensie spreekt duidelijk lichte teleurstelling, maar dat ligt toch voornamelijk aan het feit dat de voorgaande twee albums zo goed waren, dan dat dit album matig is. Wizard bestaat nu al enkele tientallen jaren en zal nooit echt teleurstellen, daarvoor heeft men teveel ervaring en blijft men te enthousiast. Ik raad iedere fan aan dit album gewoon aan te schaffen en te genieten, voor de volgende keer mag het echter van mij toch weer iets spectaculairder!

Tracklist:
1. ...Of Wariwulfs And Bluotvarwes
2. Undead Insanity
3. Taste Of Fear
4. Wariwulf
5. Messenger Of Death
6. Sign Of The Cross
7. Fair Maiden Mine
8. Hearteater
9. Hagr
10. Bletzer
11. Hagen Von Stein

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 28 maart 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.