Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Monumentum - In Absentia Christi (re-release)
Jaar van release: 2009
Label: Displeased Records
Monumentum - In Absentia Christi (re-release)
Dat Monumentum nooit meer aanhang heeft gehad blijft mij altijd een raadsel. Dit is het debuut uit 1995 dat eigenlijk op het cult label Deathlike Silence van Euronymous (Mayhem) had moeten verschijnen maar uiteindelijk uitkwam op Misanthropy Records. Dit na de release van een split 7" met Rotting Christ op Obscure Plasma dat later zou evolueren in Avantgarde Records, dat wordt beheerd door de man achter Monumentum, Robbert Mammarella.

De muzikale richting van de band was in het begin ook een beetje onduidelijk, na de release van de split EP met Rotting Christ en de achtergrond van het eigen Obscure Plasma label (onder andere de eerste Eucharist 7" en Mayhem's Live In Leipzig LP) werd extreme metal verwacht. Nu wordt Monumentum gemarket als zijnde een doom metal klassieker, maar eigenlijk is dat ook niet correct. Het (doom) metal aandeel op dit album is vrij klein, maar het album heeft wel als dusdanig een brug geslagen tussen doom metal en darkwave/gothic en was hiermee een voorloper van wat later een meer gebruikelijke kruisbestuiving zou worden. Fans van darkwave/gothic zullen hier wellicht wat meer mee kunnen dan doom metal liefhebbers. Raakvlakken kunnen gezocht worden met acts als Ataraxia (niet gek, met dezelfde zangeres in de gelederen) en het ook uit Italië afkomstige Canaan. Echter blijft Monumentum wel eenzaam aan de top en laat deze acts ver achter zich.

Maar waar klinkt het nu naar? Bleke, lichte doom/darkwave met een zeer naargeestige inslag, opgebouwd uit lagen apart gitaargeluid, keyboards vreemsoortige zang (zowel mannelijk als vrouwelijk). De languitgesponnen nummers (niet in duur, wel in opbouw) dragen bij aan het ongemakkelijke gevoel dat dit album oproept. Geen gemakkelijker kost, maar zeker de moeite waard voor fans van bovengenoemde acts en liefhebbers van de wat meer experimentele releases van een label als Firebox/Firedoom.

Deze re-release is zeker de moeite waard en komt met een extra bonustrack en vernieuwd artwork. Zonde dat het al die jaren moeilijk te verkrijgen was, maar nu is het weer volop beschikbaar, dus sla uw slag.

Tracklist:
1. Battesimo: Nero Opaco
2. A Thousand Breathing Crosses
3. Consuming Jerusalem
4. Fade to Grey (Visage cover)
5. On Perspective of Spiritual Catharsis
6. Selunhs Aggelos
7. From These Wounds
8. Terra Mater Ofranorum
9. Nephtali
10. La Noia
11. In Misery Front Row

Score: 82 / 100

Reviewer: Felix
Toegevoegd: 8 februari 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.