Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 49
  • Danny Coralles (Autopsy) - 66
  • Erik Rutan (Hate Eternal) - 55
  • Ernie C. (Body Count) - 67
  • Howlin' Wolf† - 116
  • Johan Ericson (Draconian) - 47
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 43
  • Kelley Deal (The Breeders) - 65
  • Kim Deal (The Breeders) - 65
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 63
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 48
  • Martin Orford (IQ) - 67
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 70
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 46
  • Reggie Vinson (Alice Cooper) - 80
  • Robert Hampson (Loop) - 61
  • Woody Jackson (componist) - 56
Review

Merciless Death - Evil In The Night
Jaar van release: 2006
Label: Heavy Artillery Records
Merciless Death - Evil In The Night
Net als Bonded By Blood zal deze band veel moeite hebben gehad met het vinden van een originele bandnaam. Ook al beweert deze heren dat het puur toeval is, maar uiteindelijk bood een songtitel van Dark Angel’s meesterwerk Darkness Descends uitkomst. Niet dat het veel uitmaakt, maar sindsdien behoort Merciless Death tot de bekendste bands van de retro thrash scene. Evil In The Night komt eigenlijk uit in 2006, maar kreeg een jaar later een fatsoenlijke release door Heavy Artillery Records.

Het eerste wat opvalt aan Evil In The Night zijn niet de overduidelijke invloeden van Slayer, maar het stemgeluid van zanger/bassist Andy Torres. Want nog nooit heb ik iemand zo rauw en vooral zo smerig horen zingen. In Slaughter Lord wordt het refrein er zo vals uitgespuugd, dat het gewoon vreselijk gaaf is. Natuurlijk is het een gevalletje love it of hate it, maar de gemiddelde thrasher zal zich aan de positieve kant bevinden.

Dan de muziek zelf. Die doet dus sterk denken aan het oude werk van het hierboven genoemde Slayer. Al het herkenbare zit erin: het duivelse van Show No Mercy, de lompe thrash van Reign In Blood, de scheurende gitaarsolo’s van King en Hanneman en zelfs de tijdsduur is aan de korte kant. Is het allemaal puur jatwerk? Ja, op de vocalen na, eigenlijk wel. Alleen is ook de typische no-nonsensethrash van Razor te horen en zijn er elementen van bands als Dark Angel en Sodom aanwezig. Dan hebben we nog de song Exumer, wat niets minder is dan een ode aan de band met dezelfde naam.

Je kunt je natuurlijk afvragen wat de meerwaarde is van Evil In The Night. Er zijn genoeg mensen die zullen zeggen dat ze een plaat als deze al duizenden keren gehoord hebben, en dat is natuurlijk hun goed recht. Ikzelf kan van deze muziek keer op keer genieten. Merciless Death is totaal onbekend met het woord originaliteit, maar dat maken ze meer dan goed door fatsoenlijke songs te schrijven. Het artwork is prachtig en fans van Repka kunnen weer smullen.

Tracklist:
1. Slaughter Lord
2. Deadly Assault
3. Command Death
4. Burn In Hell
5. Exumer
6. Act Of Violence
7. The Final Slaughter
8. Ready To Kill

Score: 88 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 4 mei 2009

Merciless Death - Evil In The Night
Reactie van tankard op 04-05-2009 om 12:32u
Score: 90 / 100

arg merciless death!!!!!!!!
they kick some ass

Merciless Death - Evil In The Night
Reactie van jor op 08-05-2009 om 12:46u
Score: 85 / 100

Ben het 100% eens met de reviewer ;-)

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.