Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 49
  • Danny Coralles (Autopsy) - 66
  • Erik Rutan (Hate Eternal) - 55
  • Ernie C. (Body Count) - 67
  • Howlin' Wolf† - 116
  • Johan Ericson (Draconian) - 47
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 43
  • Kelley Deal (The Breeders) - 65
  • Kim Deal (The Breeders) - 65
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 63
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 48
  • Martin Orford (IQ) - 67
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 70
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 46
  • Reggie Vinson (Alice Cooper) - 80
  • Robert Hampson (Loop) - 61
  • Woody Jackson (componist) - 56
Review

Heralder - Twilight Kingdom
Jaar van release: 2008
Label: Twilight Zone Records
Heralder - Twilight Kingdom
De band Heralder die uit maar liefst acht leden bestaat heeft duidelijk goed geluisterd naar de composities van folk/pagan hoogtepunt Falkenbach. Waar de epische klanken van Falkenbach herinneringen oproepen aan vervlogen tijden vol heldhaftige Vikingen en mystiek weet Heralder slechts herinneringen op te roepen aan de tijd dat men de primitieve muziekinstrumenten nog niet zuiver kon stemmen. Hoewel de algehele productie voor een debuutalbum nog best acceptabel genoemd mag worden, zorgen andere problemen voor een uiteindelijk matig schijfje.

Veel ellende had voorkomen kunnen worden als de band het simpele motto ‘meer is minder’ had omarmd. Eén vocalist was voor Heralder echter niet genoeg en daarom wordt de prima grunter Björn Hacket (die overigens beter niet clean kan zingen) bijgestaan door de dames Tina en Steffi, die met hun akelig vlakke en valse stemgeluid het album om zeep helpen. Misschien wilde Heralder met het toevoegen van twee zangeressen inspelen op de huidige populariteit van metalbands met zangeressen, maar geslaagd is het op Twilight Kingdom zeker niet.
Verder zijn de nummers op het album geen van allen echt bijzonder en vervallen ze vooral veel in herhaling. Waar ik bij andere bands in het genre het gevoel heb dat er daadwerkelijk een paar Vikingen staan te headbangen krijg ik bij de nummers van Heralder meer het gevoel dat er een paar verklede Duitsers anno 2008 net doen alsof ze Vikingen zijn. Het muzikale geheel mist de kracht die ze als band proberen uit te stralen. Met acht bandleden zou het toch mogelijk moeten zijn om al die creativiteit te bundelen, maar verder te gaan dan een plaat vol olijke refreintjes en riedeltjes gaat Heralder niet.

Al met al heeft Heralder me met hun eerste album niet weten te overtuigen. Het is simpelweg zo dat er in het genre folk/pagan heel wat betere bands te vinden zijn die over veel meer creativiteit en muzikaliteit beschikken. Aan de andere kant is Twilight Kingdom slechts een debuutalbum, dus wie weet gooit Heralder de slechte zangeressen overboord en worden er wat compositielessen genomen, zodat het volgende album wel voldoening geeft.

Tracklist:
1. Introduction
2. Twilight Entrance
3. Cold Dark Walls
4. Queen of Snowfall
5. The Crimson Gloom
6. The King's Return
7. Battleground
8. Secret of Silence
9. A Legend of Victory
10. The Forest hidees the Prize of Wisdom

Score: 55 / 100

Reviewer: Ruben
Toegevoegd: 15 juli 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.