Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 49
  • Danny Coralles (Autopsy) - 66
  • Erik Rutan (Hate Eternal) - 55
  • Ernie C. (Body Count) - 67
  • Howlin' Wolf† - 116
  • Johan Ericson (Draconian) - 47
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 43
  • Kelley Deal (The Breeders) - 65
  • Kim Deal (The Breeders) - 65
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 63
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 48
  • Martin Orford (IQ) - 67
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 70
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 46
  • Reggie Vinson (Alice Cooper) - 80
  • Robert Hampson (Loop) - 61
  • Woody Jackson (componist) - 56
Review

Katatonia - The Great Cold Distance
Jaar van release: 2006
Label: Peaceville Records
Katatonia - The Great Cold Distance
Tussen de riant vormgegeven compilaties Brave Yester Days en The Black Sessions, en de onlangs verschenen single My Twin, zou je bijna vergeten dat het alweer drie jaar geleden is dat Katatonia’s vorige langspeler Viva Emptiness het daglicht zag. Afgezien van de genoemde compilaties, die ik in het kader van het ‘completisme’ toch maar aangeschaft heb, heb ik me eerlijk gezegd de afgelopen jaren niet veel beziggehouden met de Zweedse band. Boeit Katatonia me anno 2006 überhaupt nog wel?

Enter The Great Cold Distance. De koers die acht jaar geleden met het verrassende Discouraged Ones ingezet werd, wordt met dit nieuwe album min of meer voortgezet. De termen ‘depressive rock’ en ‘suicide rock’ zijn nog steeds van toepassing op Katatonia’s huidige sound. Liefhebbers van voorgangers Last Fair Deal Gone Down en Viva Emptiness zullen zich dan ook geen buil vallen aan deze nieuwe plaat. Om het interessant te houden voor fans van het eerste uur, laat The Great Cold Distance echter wel enige kleine stilistische veranderingen (beter: verfijningen) horen.

Het nieuwe materiaal kent namelijk een wat progressiever karakter. De songstructuren zijn interessanter en de nadruk ligt meer op de stevige ritmische ruggengraat van de band. Algemeen gesteld klinkt The Great Cold Distance vrij stevig, maar de ‘catchiness’ die de band al jaren zo typeert heeft er zeker niet onder te lijden.

Tevens is bij beluistering van het album duidelijk dat Jonas Renske aan zijn stemgeluid en techniek blijft werken, een inspanning die ook deze keer zonder meer z’n vruchten afgeworpen heeft. Het songmateriaal is zoals vertrouwd prima te noemen. Luisterend naar deze plaat weet ik weer precies waarom Katatonia me al die jaren geleden zo raakte. Ik heb zelfs de gehele discografie weer eens doorgespit. Met plezier, mag ik daar wel aan toevoegen.

Katatonia-liefhebbers die zweren bij Jhva Elohim Meth en het legendarische debuutalbum hoeven voorlopig dus niet op een ‘back to the roots’-album te rekenen. The Great Cold Distance staat als een huis en onderstreept nog maar eens dat de band Katatonia prima in z’n vel zit. How’s that for irony?

Tracklist:
1. Leaders
2. Deliberation
3. Soil’s Song
4. My Twin
5. Consternation
6. Follower
7. Rusted
8. Increase
9. July
10. In the White
11. The Itch
12. Journey Through Pressure

Score: 85 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 20 maart 2006

Meer Katatonia:

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Armand op 20-03-2006 om 23:12u

hm, hoorde afgelopen zaterdagavond een nummertje ervan maar dat kon me niet zo boeien.. maar misschien alsnog eens checken dan.

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Patrick op 21-03-2006 om 00:06u

Geef hem eens een kans, het duurde bij mij ook even voordat m'n interesse gewekt werd. :)

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Kristof op 21-03-2006 om 16:26u
Score: 86 / 100

Geweldig plaatje. Katatonia wordt echter beter met de jaren.

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Daray op 21-03-2006 om 17:00u
Score: 98 / 100

ja ik vond hem ook echt geweldig, had de limited digipack al wat dagen voor dat die uitkwam en ik was zeer onder de indruk. Een van mn favo bands vandaag de dag

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Rob G op 22-03-2006 om 14:06u
Score: 95 / 100

Zekers één van de beste releases van 2006 tot nu toe. Hoe vaker ik hem luister, hoe beter hij klinkt. Echt een wereld cd!!!

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Marvin op 28-03-2006 om 10:54u
Score: 90 / 100

en op 12 mei zijn ze in de Scum in Katwijk te bewonderen :D

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Artishoque op 13-02-2008 om 17:32u
Score: 95 / 100

Heb 'm vandaag gekocht, limited edition colored Vinyl.

Goddelijk ^^

Katatonia - The Great Cold Distance
Reactie van Niek op 02-08-2010 om 17:53u
Score: 90 / 100

Fantastisch, Fantastisch !!!!!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.