Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Adimiron - Burning Souls
Jaar van release: 2003
Label: New Aeon Media
Adimiron - Burning Souls
Wie dit album beluisterd, zou niet zeggen hier met een Italiaanse band van doen te hebben. Bij het voorstellen van metal uit dat land zie ik namelijk altijd hordes draken, zwaarden en trotse ridders langsfladderen (het zal niet zo moeilijk zijn om te achterhalen waar die visioenen vandaan komen overigens), maar op Adimiron is dit geen van alles van toepassing. In plaats van een stevige portie epische power metal schotelen deze heren ons namelijk een degelijke pot Zweedse death/thrash metal met lichte black metalinvloeden (de vocalen bij tijd en wijle) voor, als toetje aangevuld met de nodige gelikte gitaarsolo’s.

Na de instrumentale opener Delirium Trehemens zet het compact in elkaar zittende New Day Denied de toon voor de rest van het album. Neem een portie At the Gates, voeg daar de nodige Maiden-achtige gitaarsolo’s aan toe en complementeer het met een snufje Soilwork en je hebt een aardig idee hoe de nummers in elkaar zitten. Er zitten voldoende tempowisselingen in de nummers om ze interessant te houden en ook de productie is naar behoren, maar toch heb ik ook nog enkele puntjes van kritiek.

Hoewel Burning Souls strak en professioneel klinkt, is dit een van de vele bands die voor de weg van de minste weerstand kiest. Wat is daar mis mee, hoor ik jullie nu denken. In feite is daar, heel objectief genomen, ook niets mis mee, maar toch bekruipt me het gevoel dat iets meer streven naar originaliteit wel op zijn plaats zou zijn. Met een overvolle cd-markt lijkt het me sterk dat mensen hiervoor vijftien euro gaan neertellen. Daarvoor is het album gewoonweg niet opvallend genoeg.

Bij de eindbeoordeling van een album als dit zit ik dus met een dilemma. Als we puur objectief kijken, zou ik rond de 82 punten uitkomen, aangezien er in muzikaal en compositorisch opzicht niet veel aan te merken is op dit schijfje, maar gevoelsmatig zou ik eerder bij 70 punten uitkomen, aangezien er al massa’s van dit soort albums zijn uitgekomen. Daarmee zou ik de band echter tekort doen, vandaar deze gulden middenweg.

Tracklist:

1. Delirium Tremehens
2. New Day Denied
3. Cold Anxiety
4. Forgotten Memories
5. Suffering Voices (Instrumental)
6. Obsessive Insanity
7. Endless Worlds
8. Unexpected Life

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 september 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.