Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 49
  • Danny Coralles (Autopsy) - 66
  • Erik Rutan (Hate Eternal) - 55
  • Ernie C. (Body Count) - 67
  • Howlin' Wolf† - 116
  • Johan Ericson (Draconian) - 47
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 43
  • Kelley Deal (The Breeders) - 65
  • Kim Deal (The Breeders) - 65
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 63
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 48
  • Martin Orford (IQ) - 67
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 70
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 46
  • Reggie Vinson (Alice Cooper) - 80
  • Robert Hampson (Loop) - 61
  • Woody Jackson (componist) - 56
Review

Taake - Taake
Jaar van release: 2008
Label: Dark Essence Records

Taake - Taake

Drie jaar nadat Taake hun laatste album uitgebracht heeft, komen ze dan eindelijk met de langverwachte opvolger. Taake is de afgelopen jaren een behoorlijk tumultueuze band geweest. Zowel qua samenstelling – Høst is het enige constante lid, maar ook op het kwalitatieve vlak. Taake heeft grote successen gekend zoals ...Bjoergvin..., redelijk goede releases die net dat stukje extra niet hadden, zoals Hordalands Doedskvad, maar ook brachten ze een wanproduct als hun split met Vidsyn uit. Met een nieuw album kan het dus alle kanten op bij Taake.

Omdat ik de split met Vidsyn als laatste gehoord had, was ik op het ergste voorbereid, maar het viel me allemaal mee. Al snel krijg je de indruk dat Taake met dit album weer richting de oude successen wil en back to basic gaat, ook gezien de voor de hand liggende titel. De nummers op Taake zijn heerlijk sfeervolle stukken black metal, waarin op veel momenten de tijden van oude glorie lijken te herleven. Ik zeg expres ‘lijken’, want hoewel Taake weer heel goed op weg is, haalt Taake het toch niet bij een prachtig album als ...Bjoergvin....

Wat ik mis bij Taake is de energie die Høst en consorten jaren geleden in de nummers wisten te stoppen. Nummers als Lukt Til Helvete, Doedsjarl en Umenneske hebben zeker wel pit, hoewel de laatste tegen het einde de sfeervolle/melodramatische kant op gaat, maar het spettert niet meer en dat is jammer. Dat was waarom Taake zo’n goede band was, ze konden uitstekende black maken en dat op een hele felle manier overbrengen. De goede, oude degelijkheid komt nog steeds wel tot uiting in het schrijfproces, maar je krijgt de indruk dat Høst het allemaal wat rustiger aan wil doen.

Desondanks is Taake wel degelijk een goed album geworden, al ligt de nadruk dan meer op sfeer dan op energie. Langzame, melodramatisch stukken zijn dit maal prominent aanwezig en worden afgewisseld met de wat hardere, opzwepende variant van Taake. Ook is van de vloeiende lijn afgestapt, die de goede voorgangers hadden. De keuze is gemaakt om de nummers afwisselender te maken, ook al gaat de uitwerking daarvan ten koste van het tempo. De heerlijke gitaarpartijen komen nog regelmatig terug en ook veel nieuwe elementen zijn te horen, zoals solo’s, vrouwengekrijs en andere uitspattingen.

Taake is dus terug, met een nieuwe kijk op black metal, lijkt het. Geen vonken en spetters meer, maar wel de natuurlijke insteek van de goede periodes en nummers die afwisselen tussen enthousiasme en terneergeslagenheid. Ieder moet er maar het zijne van denken, maar ik betwijfel dat Taake ooit nog de oude successen zal kunnen evenaren. Desondanks hoop ik dat ze blijven proberen en zie ik in Taake een stap in de goede richting.

Tracklist:
1. Atternatt
2. Umenneske
3. Lukt Til Helvete
4. Doedsjarl
5. Motpol
6. September Omsider
7. Velg Bort Livet

Score: 78 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 24 januari 2009

Taake - Taake
Reactie van DedicatedSATANist ! op 08-06-2011 om 20:52u
Score: 90 / 100

Even though this album isn't as good as NATTESTID , BJOERGVIN and DOEDSKVAD , I really like what HOEST has done on this one ! !
Different song structures than the albums I've mentioned above , but in My opinion they ALL have the same TAAKE quality , in other words ;
TRUE NORWEGIAN BLACK METAL , HELNORSK SVART METALL ! ! ! ! !

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.