Metalfan.nl - Metal nieuws, reviews, interviews en meer   
Hoofdmenu
  • Nieuws
  • Album reviews
  • Concert reviews
  • Concert agenda
  • Nieuwe Releases
  • Interviews

  • Forum
  • Columns
  • Zalenlijst
  • Prijsvragen
  • Links

  • Contact info
  • Medewerkers

  • Vacature

  • Netwerk
  • RSS-feeds RSS-feeds
  • Facebook
  • Heavy Metal Tattoo
  • MySpace
  • Twitter Twitter

  • Zoeken


    Poll
    Waar heeft men de beste festivalcultuur?

    België
    Duitsland
    Frankrijk
    Groot-Brittannië
    Nederland
    Oost-Europa
    Scandinavië
    anders

    [ Uitslag | Enquêtes ]

    Concertagenda
    23 mei:
  • Drive Like Maria en Green Lizard
  • Judas Priest - Epitaph
    24 mei:
  • Drive Like Maria, Green Lizard en Blackmail
  • Legends Of Metal: AC/DC UK, Powerslave en Stormrider
  • Nuclear Sushi
  • Vicious Rumors
    25 mei:
  • Focus
  • HellIndoor Metalfest
  • Nuclear Sushi en Family Of Dog
  • Spoil Engine, Bliksem, Saille en Figure 9
  • Vanderbuyst, Roadkill en Black-Bone
  • Vicious Rumors, The Order Of Chaos en Iron Knights
    26 mei:
  • Megadeth
  • Paul Di'Anno, Martyr en Methusalem
  • Project Pain en Remorse
  • Uli Jon Roth
  • Vicious Rumors, The Order Of Chaos en Iron Knights

  • Over één maand
    Geen concerten bekend voor 23-06-2013.

    Kalender
    Vandaag jarig:
  • David Folchitto (Kaledon) - 35
  • Magnus "Emperor Magus Caligula" Bromberg (Dark Funeral) - 40
  • Nikola Mijic (Alogia) - 33

    Vandaag overleden:
  • Mike Jastremski (Heathen) - 2005

  • Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird

    Jaar van release: 2012
    Label: Spinefarm Records

    Met sfeervolle, diverse platen als Hope en New Moon wist de melodieuze doomformatie Swallow The Sun de afgelopen jaren een breder publiek aan te spreken dan voorheen. De tour met Insomnium, een andere band die in soortgelijke melancholische wateren vaart, zal de band eveneens geen windeieren hebben gelegd. Het begin dit jaar verschenen Emerald Forest And The Blackbird is dan ook een veelvuldig geanticipeerde schijf geweest, die Swallow The Sun de kans geeft om definitief door te breken.

    Of het aan de druk na het uitstekend ontvangen New Moon ligt of aan andere oorzaken te wijten is, zal moeilijk te achterhalen zijn, maar Emerald Forest And The Blackbird is niet helemaal het album geworden waar ik – en waarschijnlijk velen met mij – op gehoopt hadden. Het logge, dreigende titelnummer, dat door statige keyboards ondersteund wordt, maakt nog behoorlijk indruk. Ook het venijnige Hate, Lead The Way! (door zijn scherpe refrein met afstand het beste nummer van dit album) en het lange, afwisselende Labyrinth Of London (Horror Pt. IV) laten de kwaliteiten van Swallow The Sun duidelijk horen.

    Die kwaliteiten liggen vooral in de mengeling van majestueus, galmend toetsenwerk, zware riffs en de indrukwekkende strot van Mikko Kotamäki. Bovengenoemde nummers zijn ook de momenten waarop zijn stemgeluid het beste tot zijn recht komt. Op andere nummers laat hij zijn grunts en gekrijs echter volledig achterwege en bedient hij zich louter van cleane zang, zoals op This Cut Is The Deepest. Dat zijn echter ook de momenten die te gemakzuchtig en vlak klinken – en helaas zijn die te veel vertegenwoordigd. Ook nummers als Cathedral Walls en Hearts Wide Shut zijn onverklaarbaar mat en saai.

    Natuurlijk is Emerald Forest And The Blackbird geen slecht album, daarvoor beschikken de bandleden over te veel kwaliteit. Het is echter wel een ondermaats album voor deze band, die in het verleden heeft laten horen tot veel betere muziek in staat te zijn. Dat maakt deze plaat tot een teleurstellende luisterervaring, ook al is het materiaal nog steeds goed genoeg voor een voldoende.

    Tracklist:
    1. Emerald Forest And The Blackbird
    2. This Cut Is The Deepest
    3. Hate, Lead The Way!
    4. Cathedral Walls
    5. Hearts Wide Shut
    6. Silent Towers
    7. Labyrinth Of London (Horror Pt. IV)
    8. Of Death And Corruption
    9. April 14th
    10. Night Will Forgive Us

    Score: 70 / 100

    Reviewer: Rik
    Toegevoegd: 29 mei 2012

    Meer Swallow The Sun:

  • Official Swallow The Sun Website
  • http://www.myspace.com/swallowthesundoom
  • Concert: Swallow The Sun in Tilburg (2006)
  • Concert: Swallow The Sun op Wacken Open Air 2007 (2007)
  • Concert: Swallow The Sun in Rotterdam (2009)
  • Concert: Swallow The Sun in Amstelveen (2010)
  • Review: Ghosts Of Loss
  • Review: New Moon
  • Review: The Morning Never Came

    Zoek op Swallow The Sun cds bij Dis-Order.

    [ Terug naar de Reviews Index ]

  • Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Roy op 2012-05-29 13:57:26
    Score: 90 / 100


    Tsja, smaken verschillen. Wat mij betreft is dit vooralsnog het album van 2012!
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Hyb op 2012-05-29 14:29:04
    Score: 80 / 100


    Kan het alleen maar met je eens zijn. Paar hele sterke nummers, maar ook een aantal saaie. En nee, AtomA heeft het album van het jaar ;)
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Kerala=ok op 2012-05-29 14:38:08
    Score: 95 / 100


    Ondermaats? Laten we het houden op een verschil in smaak. Emerald Forest And The Blackbird geeft een nieuwe dimensie aan hun werk. De muziek is veelzijdiger dan ooit en misschien zelfs magistraal! Bij elke luisterbeurt geraak ik opnieuw gefascineerd...
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Een Metalfan op 2012-05-29 14:51:42



    slechte review slechte timing metalfan was altijd up to date maar loopt nu achter te feiten aan.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door pos op 2012-05-29 15:21:33
    Score: 90 / 100


    Ja ik lees her en der wel meer kritiek op dit album. Wat mij betreft volkomen onterech. Briljante plaat op alle punten. En juist de rustigere Floyd-achtige stukken zijn erg mooi.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Arjan op 2012-05-29 15:36:15
    Score: 95 / 100


    Ik heb eerder negatieve reacties gelezen op het nieuwe album van StS, en eerlijk gezegd kan ik dit maar moeilijk begrijpen. Als fan van StS van het eerste uur kan ik zeggen dat deze plaat een gigantische vooruitgang is in hun ontwikkeling is als muzikanten, en dat deze plaat gigantisch verslavend is wanneer de luisteraar in kwestie enigszins open-minded is en de plaat wat luisterbeurten de kans geeft.
    Natuurlijk verschillen smaken, en zullen mensen die hoopten op een 'veilige' plaat van StS zich minder kunnen vinden in dit album, maar slechts 70 uit de 100 punten is wel érg laag. Elke fan van StS, en liefhebbers van death/doom metal met een progressieve en melancholische aanpak moeten dit album echt de kans geven.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door metal han op 2012-05-29 18:59:33



    niet normaal deze bespreking, bij lords of metal 95 punten en hier maar 70.

    laat je oren uitspuiten, nee rot maar op bij metal fan, dit heeft niks meer te maken met punten geven.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Gie op 2012-05-29 19:07:49



    Ik vond het vorige werk van Swallow the sun ook wel zeer goed , maar deze toch wel een pak minder. 95 punten zoals op lordsofmetal ??? Daar geeft men de matigste cds nog 90 punten of meer. Degelijke recensie , matige cd.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door st. evil op 2012-05-29 21:23:00



    Ik kan me wel redelijk vinden in de review
    de plaat stelde mij ook licht teleur, maar ik ben wel van plan om nog wat vaker te gaan luisteren, misschien dat het kwartje dan wel valt.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door jt op 2012-05-29 22:01:26



    Weet het niet zo goed met dit album. Ik heb het al een paar keer weggezet maar haal het toch steeds weer tevoorschijn.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door thomas op 2012-05-29 22:14:29
    Score: 82 / 100


    Ik vind het toch wel weer een erg fijn schijfje geworden. Ik vind hem beter dan New Moon, vooral qua spanningsopbouw. Cathedrall Walls is dan juist weer een nummer waarvan ik kippenvel krijg.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Hyb op 2012-05-30 15:03:52



    Hoop dat de reacties hier sarcastisch zijn, zat nog te hopen dat Metalfans wat opener waren in het accepteren van kritiek en beter van zich af konden schrijven dan wat ik hier zie. Iemand is het niet met je eens over iets dat over smaak gaat, god, wat een ramp!

    Ook ik ben fan van StS sinds het begin, heb ze meerdere keren gesproken, ook in de tourbus/behind-the-scenes. Zegt niet dat ik dit album wat te "soft" vindt bij sommige nummers. Ik mis nummers als Swallow, These Hours of Despair en zelfs New Moon. Ja, een andere richting, maar gewoon 1 die mij minder ligt.

    1 punt in een nummer vond ik dan wel weer gaaf, dat er een heel lange grunt van laag naar hoog gaat, super gedaan. Met zijn stem is alsnog niks mis, een van mijn favoriete zangers overall.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Een Metalfan op 2012-06-01 20:00:04



    zeer goede schijf.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Een Metalfan op 2012-06-03 21:33:09



    geweldige band punt uit.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Een Metalfan op 2012-06-04 13:00:10



    is rik nog niet ontslagen.

    niet normaal 70 punten, waar haal je het lef vandaan.
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Triest op 2012-06-13 10:41:06
    Score: 85 / 100


    Waar ik mij aan stoor zijn die zielige opmerkingen die met grote regelmaat geplaatst worden. Het is en blijft de mening van de reviewer. Als Rik dit album minder vindt dan het vorige werk is dat zijn mening. Ga dan niet lopen roepen dat hij ontslagen moet worden. Ga lekker het album luisteren en houd dat soort opmerkingen voor je!!

    Verder een fijn album. Veel afwisseling en inderdaad de strot Mikko blijft indrukwekkend. Kortom 85 punten :)
    Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird
    Geplaatst door Een metalliefhebber op 2012-06-16 16:43:26
    Score: 65 / 100


    Eindelijk eens iemand die durft te zeggen waar het op staat. StS is altijd al ondermaats tot gemiddeld op z'n best geweest.

    En wat dan nog als deze bij Lordsofmetal 99/100 kreeg? Kijk eens wie de plaat gerecenseerd heeft. Vera, en tsja die is echt niet serieus te nemen met gemiddeld 4 tot 6 recensies van 90 punten of hoger per maand.

    Reageer op: Swallow The Sun - Emerald Forest And The Blackbird

    Naam:
    Score:
    Je score, op een schaal van 0 tot 100 punten.

    Je reactie:

    Toegestane HTML:
    <p> <b> <i> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

    Interviews
  • The Monolith Deathcult
  • Purson
  • U.D.O.
  • Battle Beast
  • FortaRock XL
  • Roadburn
  • Kvelertak
  • Avantasia
  • Gingerpig
  • Gojira

  • Nieuwste reviews
    Kaledon - Altor: The King’s Blacksmith
    The Dillinger Escape Plan - One Of Us Is The Killer
    A Pale Horse Named Death - Lay My Soul To Waste
    Riff Fist - Fistful Of Riffs
    Mike Tramp - Cobblestone Street
    Kylesa - Ultraviolet
    Orchid - The Mouths Of Madness
    The Old Wind - Feast On Your Gone
    Airbourne - Black Dog Barking
    Year Of The Goat - Angels' Necropolis
    Serenity - War Of Ages
    Queensrÿche - Frequency Unknown
    Immolation - Kingdom Of Conspiracy
    Procession - To Reap Heavens Apart
    U.D.O. - Steelhammer
    Purson - The Circle And The Blue Door
    Magister Templi - Lucifer Leviathan Logos

    Concertreviews
  • Avantasia
  • Roadburn 2013
  • 1000 Wishes
  • La-Ventura
  • Enslaved, Winterfylleth en Severity

  • Retro Reviews
    Act Of State - Rebellion
    Ministry - Dark Side Of The Spoon
    Depressive Age - First Depression
    Sacred Warrior - Wicked Generation
    Vicious Rumors - Digital Dictator

    Forum
  • queensryche
  • david bowie
  • eindhoven metal meeti...
  • festivals 2013
  • nieuw in de platenkast
  • 25/05 back to thrash ...
  • suffocation/cephalic ...
  • vr.24/5 sadhaka (usa)...
  • control human delete
  • 1 juni 2013: fortarock
  • leprous (progressive/...
  • herdenk de doden topic
  • stripboeken/comics topic
  • rock hard 2013
  • welk boek lees je nu?...

  • Nieuwe Releases
    24 mei:
  • (cd) Circle Of Silence - The Rise Of Resistence
  • (cd) Dew-Scented - Insurgent
  • (cd) Eldkraft - Shaman
  • (cd) Gloryful - The Warriors Code
  • (cd) Ivanhoe - Systematrix
  • (cd) Kylesa - Ultraviolet
  • (cd) Lacrimas Pofundere - Antiadore
  • (cd) Powerworld - Cybersteria
  • (cd) Suidakra - Eternal Defiance
    25 mei:
  • (cd) U.D.O. - Steelhammer
    27 mei:
  • (cd) Age Of Taurus - Desperate Souls of Tortured Times
  • (cd) Anvil - Hope In Hell
  • (cd) Black Star Riders - All Hell Breaks Loose
  • (cd) Burzum - Sol Austan, Mani Vestan
  • (cd) Dark Tranquillity - Construct
  • (cd) Tesseract - Altered State
    28 mei:
  • (cd) Joel Grind - The Yellowgoat Sessions

  •  
    Alle artikelen en foto''s, afgezien van albumhoezen en door bands/labels/promoters aangeleverde fotos, zijn © 2001-2013 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden.
    De inhoud van reacties blijven van de poster zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers.
    Alle datums van de Nieuwe Releases, Concert agenda, Kalender en in de Artikelen zijn onder voorbehoud.