Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Violent Demise - There's No Kill Like Overkill
Jaar van release: 2010
Label: eigen beheer
Violent Demise - There's No Kill Like Overkill
Zodra ik zie dat een cd in eigen beheer is uitgebracht, slaat de scepsis vaak al meteen toe. Is het niet goed genoeg voor een platendeal? Is dit zo’n eigenwijze band die zich niet wil conformeren aan de ‘gevestigde orde’ en lekker anarchistisch zelf een schijfje de markt opkotst? Of is het een bandje dat zichzelf al heel wat vindt en hoe dan ook een cd wil maken, zelfs als de middelen en muziek ontoereikend zijn?

Ook Violent Demise heeft besloten zijn eersteling in eigen beheer uit te brengen. Echter, bij deze band heb ik het idee dat alle platenbazen hebben zitten slapen toen in 2008 de EP A New Dawn Of Violence van deze band over hun bureau heen kwam waaien. Want petje af mannen! Wat een lekker schijfje is de full-length opvolger There’s No Kill Like Overkill geworden. Groovy metal in de stijl van Devildriver met hier en daar een vleugje The Haunted.

Een prettige productie en riffs om je vingers bij af te likken (Angels is hier een fantastisch voorbeeld van) zorgen voor vijftig minuten uiterst genietbare metal, met hier en daar echt weergaloze momenten (Demons, Death Rage en Wolves). De meeste nummers zijn aangenaam uptempo met jagende riffs en pompende drums. Een prima instrumentaal nummer, wat midtempo songs en het terugkerende intro van de plaat zorgen voor een solide geheel.

Echter, er zijn ook een paar minpuntjes. Zo zijn de gitaarsolo's wat al te nadrukkelijk aanwezig en dienen ze de compositie vaker niet dan wel. Het nummer In Your Arms is het minste nummer van de plaat en wordt inmiddels standaard overgeslagen, omdat de vocalen van gastzangeres Naomi (Mindfrost) mij door merg en been gaan en niet aangenaam zijn om naar te luisteren.

Buiten deze minimale punten van kritiek is dit gewoon een lekkere metalplaat van eigen bodem die iedere metalhead dient aan te schaffen. Laten we hopen dat de platenbazen eindelijk wakker worden en deze band de deal geeft die het verdiend.

Tracklist:
1. Unfold
2. Born For War
3. Angels
4. Smile
5. Demons
6. In Your Arms
7. Blood Of Others
8. Death Rage
9. Lilith
10. Wolves
11. Battlecry
12. Truth
13. Termination

Score: 78 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 9 december 2010

Violent Demise - There's No Kill Like Overkill
Reactie van Old Mhb op 10-12-2010 om 14:49u
Score: 70 / 100

Een beetje teveel patrionisme in dit review. Het klinkt wel leuk en melodieus maar zo heb je er 13 in een dozijn.

Violent Demise - There's No Kill Like Overkill
Reactie van Overkiller op 12-12-2010 om 23:07u

Het is Patriottisme...

Violent Demise - There's No Kill Like Overkill
Reactie van ERK op 16-12-2010 om 10:38u
Score: 90 / 100

YEAH ZAANSE GLORIE!!!!

goede band, zie ze veel te vaak, niet dat ik het erg vind :P

DAAN FOR PRESIDENT!!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.