Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep)† - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Bloodrose - Into Oblivion
Jaar van release: 2003
Label: Retribute Records
Bloodrose - Into Oblivion
Bloodrose uit Finland werd in 2000 opgericht uit de assen van de extreme metalband Hatework. De stijl is melodieuze, symfonische Black Metal en de band heeft inmiddels die stijl vormgegeven door middel van het debuutalbum "Into Oblivion".

Luisteren naar dit album is vergelijkbaar met het eten van de laatste nugget van zo'n extra groot bakje McNuggets (twintig stuks geloof ik). De smaak is in principe even goed als die van de anderen, maar na een kwartier vreten ben je die smaak meer dan zat. Hetzelfde geldt eigenlijk voor symfonische Black Metal. Ik mag er graag naar luisteren, maar als ik zo'n plaat opzet kies ik een klassieker, een innovatieve of gewoon een erg goede, eigenschappen waarvan vooral de laatste twee uiteraard vaak samen gaan. "Into Oblivion" valt daar helaas niet onder. Dit album is in de eerste plaats al totaal niet innovatief, in feite worden bands als Dimmu Borgir, Tidfall en in mindere mate Graveworm, compleet nagespeeld. Ik heb erg mijn best gedaan om wat eigenzinnige elementen in de sound terug te vinden, maar ben hier volledig in gefaald.

Uitzonderlijk goed kan ik Bloodrose ook niet noemen. Een band als Tidfall bijvoorbeeld was een van de honderden bands die ineens opdook toen bleek dat symfonische Black Metal aansloeg, maar wat die band tot een van de besten in het genre maakt is het feit dat zij tegenover gebrek aan originaliteit erg sterke composities neerzetten, die pakkend en opmerkelijk zijn. Bloodrose lukt dat niet. De ene na de andere gezichtsloze track wordt uit de mouw geschud, en ik vind het zeer ernstig dat deze heren van mening zijn dat ze de volgevreten, verzadigde Black Metal fans nog wat anders te bieden hebben dan meer van hetzelfde. Vóór '95 was je met zo'n plaat nog weggekomen, maar tegenwoordig moet de liefhebber van extreme metal verstandige keuzes maken. En om nog maar wat extra hout op het vuur te gooien: deze band klinkt zo boosaardig als een cliniclown.

Om dit album voor de duidelijkheid nog even in één woord samen te vatten: gaap. Telkens meer middelmatige muziek bereikt mijn oren en ik word daardoor in toenemende mate moeilijker ervan te overtuigen een goed cijfer te geven. Ik maak van deze mogelijkheid dan maar gebruik om "666 International" van Dødheimsgard nog eens aan te raden, dát is namelijk vooruitstrevende Black Metal die centjes en bewondering waard is.

Tracklist:
1. Prophecies of Chaos to Come
2. Shattered Dreams
3. In Death Lies My Destiny
4. Black-Hearted From Within
5. Kun Kuoleman Harso Laskeutuu
6. Forgotten Chapter of Time
7. ...Final Darkness Falls...

Score: 50 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 12 maart 2003

Meer Bloodrose:

Bloodrose - Into Oblivion
Reactie van Een_Metalfan op 12-03-2003 om 20:58u

gave review!!

Bloodrose - Into Oblivion
Reactie van summoner op 12-03-2003 om 22:56u
Score: 50 / 100

Thanx. :-)

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.