Metalfan.nl - Metal nieuws, reviews, interviews en meer   
Hoofdmenu
  • Nieuws
  • Album reviews
  • Concert reviews
  • Concert agenda
  • Nieuwe Releases
  • Interviews

  • Top 10 van 2012

  • Forum
  • Columns
  • Zalenlijst
  • Prijsvragen
  • Links

  • Contact info
  • Medewerkers

  • Vacature

  • Netwerk
  • RSS-feeds RSS-feeds
  • Facebook
  • Heavy Metal Tattoo
  • MySpace
  • Twitter Twitter

  • Zoeken


    Poll
    Luister je vooral naar metal met 'zuivere' of met 'extreme' vocalen?

    overwegend met 'clean vocals'
    overwegend met 'harsh vocals'
    beide soorten vocalen zijn me even lief

    [ Uitslag | Enquêtes ]

    Concertagenda
    21 mei:
  • Suffocation, Cephalic Carnage, Havok, Fallujah en Buried
    23 mei:
  • Drive Like Maria en Green Lizard
    24 mei:
  • Drive Like Maria, Green Lizard en Blackmail
  • Legends Of Metal: AC/DC UK, Powerslave en Stormrider
  • Vicious Rumors
    25 mei:
  • Focus
  • HellIndoor Metalfest
  • Spoil Engine, Bliksem, Saille en Figure 9
  • Vanderbuyst, Roadkill en Black-Bone
  • Vicious Rumors, The Order Of Chaos en Iron Knights
    26 mei:
  • Megadeth
  • Paul Di'Anno, Martyr en Methusalem
  • Project Pain en Remorse
  • Uli Jon Roth
  • Vicious Rumors, The Order Of Chaos en Iron Knights

  • Over één maand
    20 juni:
  • Metalfest Open Air
  • Symphony X

  • Kalender
    Vandaag jarig:
  • Cristiano Migliore (Lacuna Coil) - 42
  • Daniel Sundbom (Persuader) - 35
  • Luca D'Angelo (Daedalus) - 36
  • Martin Lopez (Opeth) - 35

  • Dauwpop
    Op 26-5-2006, in Hellendoorn

    Met Madball, Beth Hart, Chimaira en Th’ Legendary Shack Shakers.

    Een review door Kristof

    Op Hemelvaartsdag hoort muziek. Dit jaar valt onze keuze op Dauwpop dat propageert het gezelligste festival te zijn van Nederland. Een origineel festival is het alvast zeker want nergens kom je een dergelijk brede programmering tegen. Waar anders dan in Hellendoorn kom je totaal uiteenlopende acts tegen als Mambo Kurt, Lacuna Coil, Jannes en Band, Normaal, Madball en een eenmalige reünie van 2 Brothers on the 4th Floor? Dat het festival meer dan 260 kilometer verwijderd is van mijn deur, blijkt achteraf het enige echte minpunt te zijn van een zeer gezellige dag.

    Laten we eerst even heel kort de bands bespreken die niet echt interessant zijn voor de gemiddelde Metalfanlezer. Anouk zet een flitsende set neer, die echter nergens verrast. De Dijk blijkt nogmaals een van de beste Nederlandse rockacts ooit te zijn terwijl Normaal bewijst waarom Normaal-fans eigenlijk zoveel zuipen. In nuchtere staat is de muziek namelijk niet om aan te horen. Zelfs de klassieker Oerend Hard sputterde en verdronk. Volkszanger Jannes krijgt het publiek mee met zijn vrolijke liedjes, maar ook Des'Ray en rapper D-Rock van eurohouse-legende 2 Brothers On The 4th Floor overtuigden met bekende opgerakelde hits als Never Alone en Dreams waarvan stiekem iedereen genoot. Ja, zelfs een kerel met een Sick Of It All-tattoo zong met volle borst mee. Unity!

    De eerste hardere band van de dag was Th' Legendary Shack Shakers. De mix van punk, rockabilly, psychobilly en snoeiharde gitaarrock knalde als een vuurwerkramp. Zanger J.D. Wilkes spoort voor geen meter. Dit uit zich bijvoorbeeld in het eten van een toegeworpen sigaret, een bloederige sprong tegen de dranghekken, een slecht aflopende salto en de meest gestoorde danspasjes. En tussen al dat mallootgedoe presteert hij het ook nog om elke seconde te vullen met zijn schreeuwstem en mondharmonicaspel. Het beste concert van het festival.

    Het gaat goed met Chimaira. De band van Ohio heeft het laatste jaar heel wat nieuwe (en vaak jonge) zieltjes gewonnen met hun opgefokte mix van pakweg Fear Factory, Machine Head en de betere Slipknot songs. De heren zijn slim genoeg om veel materiaal te spelen van de vorig jaar verschenen doorbraakplaat Chimaira, maar ook oudere songs passeerden de revue. Opvallendste figuren in de band zijn zanger Mark Hunter die een volksmenner geworden is, bassist Jim LaMarca die veelvuldig contact maakt met het publiek en toetsenist Chris Spicuzza die een leuke dimensie meegeeft aan de muziek. Een vermakelijk concert.

    Omdat de crewleden van het Italiaanse Lacuna Coil een half uur langer soundcheckten als gepland, heb ik hun concert jammer genoeg moeten missen want het optreden van zangeres Beth Hart wou ik voor geen goud missen. Deze Amerikaanse rockchick heeft zowel zoete pianoballades, stevige hardrocksongs als bluesy nummers op haar repertoire staan. Beth is altijd een aparte vrouw geweest en ook vandaag kwam ze enkele keren klaar op het podium en liep ze een rondje in het verbaasde publiek. Pure klasse van een dame die je echt niet kwaad wil krijgen.

    Madball is sinds de release van het comebackalbum Legacy voortdurend op tour geweest. De New York Hardcore legende is dan ook in bloedvorm en ook vanavond spelen ze een lekker setje. Nieuwe songs als Adapt And Overcome, het sublieme Legacy en het tien seconden durende Hardcore Pride worden afgewisseld met klassiekers als Set it off en uiteraard Pride (The Times Are Changing). Demonstrating My Style is de voorspelbare toegift die het publiek nog eens los krijgt. Zanger Freddy sluit de avond met een oprecht dankwoord af omdat het zeer gevarieerde publiek dat voor het grote deel nog nooit had gehoord van Madball de band toch een warme ontvangst heeft gegeven.

    Laten we dit festival ook eens 'keuren'.
    + zeer gevarieerd programma
    + iedereen dronk gezellig een biertje met elkaar
    + strakke organisatie en vriendelijkheid van het personeel
    + lekker festivalweertje
    + Mambo Kurt die met zijn koffer in de hand cd's probeert te verkopen
    + maar 10 euro voor een fraai festivalshirt
    + randanimatie als een dwerg die ballonnen opblaast
    + je kunt je kinderen gerust meenemen

    - te gevarieerd programma voor sommigen
    - shirts van bands waren alleen zeer kort voor het optreden te verkrijgen
    - de 'band' Enge Buren
    - eten scoren duurt te lang
    - Hellendoorn ligt wel heel erg ver weg van de bewoonde wereld

    Meer:

    [ Terug naar de concert reviews | Plaats reactie ]


    Geplaatst door torre op 2006-05-30 22:15:25



    Gelukkig heb ik Enge buren ontweken
    Ik kende het al (zelfs van school) en ik kots er op
    Maar Chimaira en Madball waren echt geweldig, en natuurlijk de altijd geweldige sfeer op Dauwpop, echt een betere review kan haast niet (en dat mag ook wel eens gezegd worden)


    Geplaatst door Jeroen op 2006-05-31 00:04:41



    Jammer dat je Lacuna coil gemist hebt, was ik eigenlijk het meest benieuwd naar.
    Goede review zo en zo, ik heb mooi mee kunnen genieten op een kilometer afstand op m'n werk


    Geplaatst door Doodskreet op 2006-05-31 19:15:45



    Enge Buren is inderdaad retarded.

    Ook ik ken het van school.


    Geplaatst door ...*... op 2006-06-01 12:50:59



    Jammer dat je Lacuna Coil hebt gemist. Was echt goed optreden. Zelden zo'n relaxte sfeer meegemaakt tijdens een Lacuna optreden.Enig minpuntje was dat de band alleen nummers speelden van de laatste 2 albums.
    Maar het accoustische optreden voorafgaand in een promotiestand was toch wel het hoogtepunt.Was net een privéoptreden:) Echt goed.


    Reageer op: Dauwpop

    Naam:
    Je reactie:

    Toegestane HTML:
    <p> <b> <i> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

    Interviews
  • Purson
  • U.D.O.
  • Battle Beast
  • FortaRock XL
  • Roadburn
  • Kvelertak
  • Avantasia
  • Gingerpig
  • Gojira
  • Hypocrisy

  • Nieuwste reviews
    Mike Tramp - Cobblestone Street
    Kylesa - Ultraviolet
    Orchid - The Mouths Of Madness
    The Old Wind - Feast On Your Gone
    Airbourne - Black Dog Barking
    Year Of The Goat - Angels' Necropolis
    Serenity - War Of Ages
    Queensrÿche - Frequency Unknown
    Immolation - Kingdom Of Conspiracy
    Procession - To Reap Heavens Apart
    U.D.O. - Steelhammer
    Purson - The Circle And The Blue Door
    Magister Templi - Lucifer Leviathan Logos
    Gothminister - Utopia
    Joel Grind - The Yellowgoat Sessions
    Kingdom Come - Outlier
    Battle Beast - Battle Beast

    Concertreviews
  • Avantasia
  • Roadburn 2013
  • 1000 Wishes
  • La-Ventura
  • Enslaved, Winterfylleth en Severity

  • Retro Reviews
    Act Of State - Rebellion
    Ministry - Dark Side Of The Spoon
    Depressive Age - First Depression
    Sacred Warrior - Wicked Generation
    Vicious Rumors - Digital Dictator

    Forum
  • nieuw in de platenkast
  • festivals 2013
  • suffocation/cephalic ...
  • rock hard 2013
  • releases 2013
  • 26/10: staddijk rocks...
  • 30 mei, sonne adam in...
  • the committee - holod...
  • into the grave 2013
  • basgitaristen topic
  • 19.05: kadavar @ merl...
  • 8 mei: mournful congr...
  • vr.24/5 sadhaka (usa)...
  • brassum
  • firts release songs b...

  • Nieuwe Releases
    21 mei:
  • (cd) A Pale Horse Named Death - Lay My Soul To Waste
    24 mei:
  • (cd) Circle Of Silence - The Rise Of Resistence
  • (cd) Dew-Scented - Insurgent
  • (cd) Eldkraft - Shaman
  • (cd) Gloryful - The Warriors Code
  • (cd) Ivanhoe - Systematrix
  • (cd) Kylesa - Ultraviolet
  • (cd) Lacrimas Pofundere - Antiadore
  • (cd) Powerworld - Cybersteria
  • (cd) Suidakra - Eternal Defiance
    25 mei:
  • (cd) U.D.O. - Steelhammer

  •  
    Alle artikelen en foto''s, afgezien van albumhoezen en door bands/labels/promoters aangeleverde fotos, zijn © 2001-2013 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden.
    De inhoud van reacties blijven van de poster zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers.
    Alle datums van de Nieuwe Releases, Concert agenda, Kalender en in de Artikelen zijn onder voorbehoud.